Prešovský kraj potrápia dopravné obmedzenia. V piatok sa tam konajú cyklistické preteky

ta3/TASR
26.5.2023 09:59

Polícia bude počas piatkového športového podujatia Orlen Nation Cup dohliadať na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Motoristi musia počítať s dopravnými obmedzeniami. Trasa cyklistických pretekov je plánovaná od námestia v Levoči cez Spišskú Novú Ves, Poprad s ukončením v Štrbskom Plese. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Postojíte si aj 90 minút, v Bratislave treba počítať s kolónami
TASR/Pavel Neubauer

"Jednotlivé krajské riaditeľstvá Policajného zboru prijali potrebné opatrenia a vyčlenili dostatočný počet policajtov dopravnej a poriadkovej služby na zabezpečenie bezproblémového prejazdu účastníkov cyklistických pretekov. Krajské riaditeľstvá Policajného zboru budú taktiež verejnosti poskytovať aj podrobné informácie o konkrétnych dopravných obmedzeniach či obchádzkových trasách," uviedla Bárdyová.

Ako doplnila, aj tentoraz sa do opatrení zapoja policajti špeciálneho dopravného oddelenia odboru dopravnej polície Prezídia Policajného zboru (PPZ) známi ako Puma, ktorí na autách aj motorkách zabezpečia sprievod účastníkov podujatia.

Polícia zároveň pripomína, že organizátor má v tejto súvislosti v zmysle zákona o organizovaní športových podujatí a zákona o cestnej premávke určité povinnosti pri zabezpečení pretekov, ktoré sa budú konať v rámci dopravnej premávky. "Prosíme účastníkov cestnej premávky o zvýšenú opatrnosť, pozornosť a tiež vzájomnú ohľaduplnosť," dodala Bárdyová.

Máš dobrý tip na reportáž?

Stiahni appku a pošli video zaujimavých udalostí z tvojho regiónu.

Zistiť viac
zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok