Primátorovi Rybníčkovi zvýšili poslanci plat o viac ako 750 eur

Aktualizované:
Základný plat primátora mesta Trenčín Richarda Rybníčka sa v tomto roku zvýši na 3261 eur. Na zasadnutí schválili jeho zvýšenie poslanci mestského zastupiteľstva. Predseda najsilnejšieho poslaneckého klubu (Smer–SD) v mestskom zastupiteľstve Daniel Beníček odôvodnil zvýšenie primátorovou prácou na oddlžovaní mesta.

Rybníček poberal od 1. júna 2011 základný plat 2508 eur, čo bol najnižší možný plat, aký mohol primátor na Slovensku dostať. "Takmer dva roky som z vlastnej iniciatívy poberal najnižší plat ako prejav solidarity k obyvateľom meste v čase, kedy bolo vo veľmi zlej finančnej situácii. Ďakujem poslancom, že si všimli, čo všetko sme tu za dva roky urobili a vážim si ich krok," komentoval schválenie vyššieho platu Rybníček.

Celkový dlh mesta Trenčín klesol za dva roky o viac ako 40 percent. Kým k 31. decembru 2010 bol na úrovni 39,7 milióna eur, ku koncu minulého roku klesol na 23,6 milióna eur. Priemerná zadlženosť na jedného Trenčana tak klesla zo 714 eur ku koncu roku 2010 na 426 eur ku koncu minulého roku.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá