Tabuľka štatistiky slovenských hokejistov. Ako sa darilo našim chlapcom v Rige?

ta3/TASR
24.5.2023 14:41

Kapitán Marek Hrivík bol najproduktívnejší slovenský hokejista na MS 2023 v Rige a Tampere. V siedmich zápasoch získal šesť kanadských bodov za dva góly a štyri asistencie. Tri góly mal na konte ako jediný z tímu Richard Pánik, spolu nazbieral päť bodov. Štyri body pribudli na konto Petra Cehlárika, Pavla Regendu a Patrika Kocha.

TASR - Martin Baumann

Hrivík bol spolu s Liborom Hudáčkom aj najaktívnejší strelec s 23 pokusmi na bránku, Hudáček sa však gólovo nepresadil ani raz. Najviac času spomedzi korčuliarov strávil na ľade Matúš Sukeľ s celkovou minutážou 138:12 v siedmich stretnutiach. Najvyťažovanejší však bol obranca Šimon Nemec, v piatich vystúpeniach bol v hre priemerne 21:33 min na zápas.

Päť z 22 hráčov skončilo s nulou na bodovom konte - popri Nemcovi aj Mário Lunter, Mário Grman, Alex Tamáši a Adam Jánošík. V hodnotení plus/mínus boli s dvoma pluskami najúspešnejší Cehlárik, Regenda, Sukeľ, Koch, Nemec a Andrej Kudrna. Najhoršie v tejto štatistike obstáli Alex Tamáši (-4) a Martin Chromiak (-3). Hudáček bol s 33 trestnými minútami najvylučovanejší hráč pred Mislavom Rosandičom (25), obaja na šampionáte inkasovali trest do konca zápasu.

Slovenskí brankári sa v percentuálnej úspešnosti zákrokov dostali nad 90-percentnú hranicu. Stanislav Škorvánek sa v štyroch stretnutiach vyšplhal na 95,37 percenta s priemerom 1,26 inkasovaného gólu, Samuel Hlavaj v troch dueloch na hodnotu 93,20 percenta. Do hry vôbec nezasiahol tretí brankár Dominik Riečický. Slováci sa zo základnej B-skupiny v Rige neprebojovali do štvrťfinále, v tabuľke obsadili piate miesto.

Štatistiky Slovákov na hokejových MS 2023:

Meno hráča
Odohraté zápasyGólyAsistencieKanadské bodovanieTrestné minúty+/- bodovStrely na bránkuÚspešnosť streľbyCelkový odohratý časPriemerný čas v zápase
Marek Hrivík72462-1238,7129:5518:33
Richard Pánik73252+11618,75128:4918:24
Peter Cehlárik52242+21315,3875:1815:03
Pavol Regenda72242+21711,76123:0217:34
Patrik Koch71344+2911,11127:0118:08
Samuel Kňažko70332-130128:1418:19
Róbert Lantoši61120+1128,3379:4113:16
Mislav Rosandič711225+1812,594:1713:28