Svet opustila seriálová hviezda Ray Stevenson. Preslávil sa aj vďaka filmom o Thorovi

ta3 TASR
23.5.2023 09:31

Vo veku 58 rokov zomrel herec Ray Stevenson, ktorý sa objavil v obľúbených televíznych seriáloch ako Rím, Vikingovia alebo Dexter. Britský umelec, ktorý sa narodil v Severnom Írsku, bol známy aj vďaka rolám vo filmoch o Thorovi. Jeho úmrtie BBC potvrdila americká spoločnosť Viewpoint, ktorá Stevensona zastupovala, ďalšie informácie však neuviedla.

Svet opustila seriálová hviezda Ray Stevenson. Preslávil sa aj vďaka filmom o Thorovi
TASR/AP

Príčina smrti nebola zverejnená, ale podľa BBC bol hospitalizovaný počas nakrúcania na talianskom ostrove Ischia, kde pracoval na akčnom filme Cassino in Ischia. Stevenson sa narodil v Severnom Írsku, ale v ôsmich rokoch sa presťahoval do Anglicka. Rozhodol sa, že sa stane hercom po tom, čo videl Johna Malkovicha pri hre v jednom z divadiel v londýnskom West Ende. Študoval herectvo na divadelnej škole Bristol Old Vic a jedna z jeho prvých televíznych rolí bola v dráme The Dwelling Place. Neskôr sa objavil v rade britských seriálov.

V roku 2004 hral rytiera vo veľkorozpočtovom hollywoodskom filme Kráľ Artuš po boku Keiry Knightleyovej. Objavil sa aj v úspešných marvelovkách o Thorovi alebo vlani v britskej dráme RRR. Diváci ho ešte uvidia v pripravovanom seriáli od streamovacej služby Disney+ s názvom Ahsoka, ktorý by mal vyjsť ešte tento rok.

Zosnulému hercovi na sociálnych sieťach vzdali hold jeho kolegovia. Herečka Rosario Dawsonová - ktorá sa po Stevensonovom boku objaví v seriáli Ahsoka - na Instagrame napísala, že Stevenson bol "veľký muž", ktorého smrť ju "ohromila". Režisér James Gunn, ktorý sa podieľal na produkcii druhého filmu o Thorovi, napísal, že so zosnulým hercom bola "radosť pracovať".

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok