Slovinci sa museli skloniť aj pred Kazachstanom, elitnú kategóriu opúšťajú bez bodu

22.5.2023 21:56

Hokejisti Kazachstanu zvíťazili vo svojom záverečnom vystúpení v B-skupine MS nad Slovinskom 4:3. Slovinci, ktorí mali už pred zápasom istý zostup do A-skupiny I. divízie MS, opustili elitnú kategóriu bez zisku bodu. Kazachovia poskočili v tabuľke B-skupiny na 6. priečku.

Kazachstan – Slovinsko 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

Góly: 19. Michailis (Rymarev, Beketajev), 40. Muratov (Orechov, Savickij), 52. Rymarev (Starčenko, Beketajev), 57. Muchametov (Michailis) – 2. Kuralt, 22. Kuralt (Ograjenšek, Tičar), 43. Drozg (Simšič, Pance). Rozhodovali: Björk (Švéd.), Kaukokari (Fín.) – Davis (USA), Ondráček (ČR), vylúčení na 2 min: 2:3, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 4140 divákov

Kazachstan: Šutov - Danijar, Beketajev, Polochov, Orechov, Butenko, Dichanbek, Koroľov, Gaitamirov - Rymarev, Šestakov, Starčenko - Michailis, Grenc, Savickij - Omirbekov, Muchametov, Muratov - Kaijržan, Mangisbajev, Rachmanov

Slovinsko: Us – Pavlin, Gregorc, Crnovič, Magovac, Masič, Podlipnik, Štebih – Verlič, Jeglič, Urbas – Kuralt, Tičar, Ograjenšek – Pance, Simšič, Drozg – Maver, Čimžar, Zajc - Tomaževič

Prvú veľkú šancu v zápase mali Kazachovia, ale Michailis nastrelil žŕdku, od ktorej sa puk odrazil do protiútoku. Puk si na os naviedol Kuralt a po 90 sekundách poslal Slovincov do vedenia. V 19. minúte však Michailis mieril presnejšie a vyrovnal na 1:1. Aj vstup do prostrednej časti hry vyšiel lepšie Slovincom, už po 66 sekundách hry pridal druhý presný zásah v stretnutí Kuralt.

Opakoval sa však rovnaký scenár ako v 1. tretine, keď v záverečnej minúte preukázal šikovnosť Muratov a strelou nad Usovu lapačku vyrovnal. Aj tretia tretina pokračovala v nastolenom trende. V úvode sa presadil Slovinec Drozg a v 52. minúte Kazachovia do tretice vyrovnali po rutinérskom bekhendovom blafáku od Rymareva. V 57. minúte definitívne preklopil stav na stranu Kazachstanu po individuálnej akcii Muchametov a Slovinci sa tak rozlúčili s elitnou kategóriou bez zisku bodu.