Bayern nemal zľutovania s Arsenalom, Porto zdolalo Málagu

19.2.2013 22:57

Futbalisti Bayernu Mníchov dvoma gólmi v prvom polčase položili základ víťazstva v utorňajšom prvom osemfinálovom stretnutí Ligy majstrov 2012/2013 na trávniku londýnskeho Arsenalu 3:1 (2:0).

Skóre atraktívneho duelu otvoril v 7. min utešenou strelou spoza šestnástky k ľavej žrdi Toni Kroos, ako sa neskôr ukázalo víťazný gól dosiahol už v 21. min Thomas Müller. Nemecký reprezentant v službách domácich Lukas Podolski desať minút po zmene strán vykresal nádej, ktorú však 77. min definitívne "pochoval" Mario Mandžukič. Bavori sú už viac ako jednou nohou vo štvrťfinále, veď družina blednúceho trénera Arséna Wengera musí v mníchovskej Allianz aréne streliť na postup minimálne tri góly.

V druhom utorňajšom osemfinále portugalské Porto ubránilo pred španielskou Málagou tesné vedenie z 56. min, keď sa presadil Joao Moutinho. Odvety týchto zápasov sú na programe 13. marca.

Súhrn výsledkov utorňajších prvých stretnutí osemfinále futbalovej Ligy majstrov 2012/2013 (odvety sú na programe 13. marca):

FC Arsenal (Angl.) - Bayern Mníchov (Nem.) 1:3 (0:2)
Góly: 55. Podolski - 7. Kroos, 21. T. Müller, 77. Mandžukič, rozhodoval: Moen (Nór.)
Arsenal: Szczesny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Wilshere, Arteta - Ramsey (71. Rosický), Santi Cazorla, Podolski (72. Giroud) - Walcott
Bayern: Neuer - Lahm, Van Buyten, Dante, Alaba - Javi Martínez, Schweinsteiger - T. Müller, Kroos (73. Luiz Gustavo), Ribéry (63. Robben) - Mandžukič (78. M. Gómez)

FC Porto (Portug.) - FC Málaga (Šp.) 1:0 (0:0)
Gól: 56. Joao Moutinho, rozhodoval: Clattenburg (Angl.)
FC Porto: Helton - Danilo, Otamendi, Mangala, Alex Sandro - Lucho González (90.+ André Castro), Fernando, Joao Moutinho - Izmajlov (70. Atsu), Jackson Martínez, S. Varela (58. James Rodríguez)
Málaga: Caballero - Sergio Sánchez, Demichelis, Weligton, Antunes - Joaquín Sánchez (63. Portillo), Toulalan, Iturra (78. I. Camacho), Isco - Júlio Baptista (78. Piazón), R. Santa Cruz