FOTO/VIDEO: Pri Žiline zabíjal lev. Majiteľ, ktorý ho šiel nakŕmiť, sa z výbehu už nevrátil

Vo výbehu exotických šeliem na ranči v Kysuckom Novom Meste-Oškerde našli v utorok mŕtveho muža. Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Zuzany Šefčíkovej určí presnú príčinu smrti až pitva.

FOTO/VIDEO: Pri Žiline zabíjal lev. Majiteľ, ktorý ho šiel nakŕmiť, sa z výbehu už nevrátil
Foto: ta3/Peter Revús

Doplnila, že policajti prijali oznámenie, že muž sa nevrátil z výbehu exotických šeliem. "Na miesto okamžite privolali všetky dostupné sily a prostriedky s cieľom riadneho zabezpečenia miesta. V súčasnosti sa na mieste robia prvotné úkony a z uvedeného dôvodu nie je možné poskytnúť žiadne bližšie informácie," povedala Šefčíková. Keďže ide o prípad s exotickou šelmou, bol na miesto privolaný aj veterinár, dodala krajská policajná hovorkyňa.

Na ranči zasahovali aj zdravotní záchranári. "Po zabezpečení výbehu šeliem boli na mieste identifikované časti ľudského tela. Na miesto bol privolaný obhliadajúci lekár s cieľom zabezpečenia ďalších procesných úkonov," uviedla hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

V areáli ranča chovajú množstvo zvierat, medzi nimi aj exotické, ako sú levy, tigre či opice.

Správanie šelmy podľa odborníka

Podľa generálneho riaditeľa Štátnej ochrany prírody SR Dušana Karasku majú veľké mačkovité šelmy svoje potreby a správanie aj po dvoch či troch generáciách chovaných v zajatí. 

"Aj keď zdanlivo môžu byť krotké, môže sa v nich prejaviť pud šelmy. V stresujúcej situácii, ktorú si majiteľ nemusí uvedomiť, zrazu tá šelma zaútočí. A keďže to je veľké zviera, nie je problém zabiť človeka za pár sekúnd," zdôraznil.

Pozrite si, ako to pri mieste tragédie vyzeralo.

Témy: Žilina Ranč lev

Máš dobrý tip na reportáž?

Stiahni appku a pošli video zaujimavých udalostí z tvojho regiónu.

Zistiť viac
zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok