Švajčiarsko vyhralo nad Slovinskom 7:0. Najviac gólov padlo v presilovkách

ta3/TASR
13.5.2023 14:24

Švajčiarski hokejisti vyhrali v sobotu v A-skupine 86. MS nad Slovinskom 7:0. V lotyšskej Rige nemali Slovinci proti agilne hrajúcemu favoritovi žiadnu šancu a ten nemilosrdne trestal najmä vylúčenia. Švajčiari odohrajú v nedeľu o 15.20 (SELČ) druhý zápas proti Nórom, Slovincov čakal ďalší náročný zápas proti Kanade len s 24-hodinovým odstupom medzi dvoma úvodnými buly.

Švajčiarsko - Slovinsko 7:0 (2:0, 1:0, 4:0)

Góly: 13. Malgin (Kukan, Haas), 14. Moser (Corvi, Herzog), 33. Niederreiter (Malgin, Haas), 42. Malgin (Simion), 44. Thürkauf (Loeffel), 51. Miranda (Richard, Bertschy), 58. Bertschy (Thürkauf). Rozhodcovia: Heikkinen (Fín.), Langin (Kan.) - Hynek (ČR), Nothegger (Rak.), vylúčení: 2:6 na 2 min., presilovky: 4:0 , oslabenia: 0:0,   3260 divákov

Švajčiarsko: Genoni - Kukan, Marti, Glauser, Moser, Loeffel, Geisser, Fora - Herzog, Corvi, Niederrreiter - Ambühl, Malgin, Senteler - Simion, Haas, Miranda - Bertschy, Richard, Thürkauf

Slovinsko: Krošelj - Pavlin, Gregorc, Čepan, Magovac, Mašič, Štebih, Crnovič - Verlič, Jeglič, Urbas - Kuralt, Tičar, Sabolič - Ograjenšek, Simšič, Drozg - Tomaževič, Čimžar, Pance

Očakávaný priebeh nemal v prvej tretine žiadnu zápletku. Aktívnejší Švajčiari trpezlivo rozleptávali defenzívne štruktúry súpera a okrem dvoch gólov mohli dať aj ďalšie, keďže Slovinci kopili chyby pod tlakom i v rozohrávke. V 15. minúte mal v sóle šancu Simšič, ale minul. V ďalších dvoch tretinách pribúdali aj fauly slovinských hráčov a Švajčiari sa nenechali núkať. Najmä ich druhý center Denis Malgin, hokejista Colorada v NHL, tak hneď v úvode šampionátu výrazne vstúpil do kanadského bodovania.