Policajti chytili vo vlaku prevádzačov. Spolu s nimi sa viezol aj mladistvý migrant

ta3/TASR
12.5.2023 11:12

Policajti zadržali priamo vo vlaku prevádzačov spolu s prevádzaným migrantom. Ich zadržanie je výsledkom operatívno-pátracej činnosti príslušníkov národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii a Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Karolína Barinková.

V obci Lenartovce zrazil ženu vlak, zraneniam podľahla
Facebook/ZSSK (ilu)

"V prípade migranta išlo o mladistvú osobu, ktorá utiekla z Centra pre deti a rodiny v Medzilaborciach. V prípade prevádzačov išlo o dvoch Afgancov s povolením na pobyt v Rakúsku. Do Medzilaboriec prišli z Rakúska. Po predchádzajúcej dohode vyzdvihli mladistvého na železničnej stanici, odkiaľ pokračovali vlakom smerom na Humenné. Ich cieľovou destináciou malo byť Nemecko, kde mali za 600 eur mladistvého previesť," uviedla Barinková.

Cestu im podľa jej slov prekazili kolegovia z obvodného oddelenia Policajného zboru Koškovce. Všetkých troch zadržali vo vlaku na zastávke Hankovce v okrese Humenné.

"Vyšetrovateľ národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii aktuálne vykonáva procesné úkony a nie je vylúčené, že ich výsledkom bude obvinenie a návrh na väzbu. Mladistvá osoba bude vrátená späť do Centra pre deti a rodiny Medzilaborce," dodala Barinková.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok