Musk oznámil novinky na Twitteri. Sociálna sieť umožní hovory aj šifrovanie správ

ta3 čtk
10.5.2023 07:56

Medzi nové funkcie, ktoré má čoskoro predstaviť sociálna sieť Twitter, bude patriť možnosť hovorov a videohovorov a zasielanie šifrovaných správ. Uviedol to šéf Twitteru Elon Musk. Verzia šifrovaných priamych správ má byť k dispozícii už v stredu.

fdb
TASR/AP

"Už čoskoro bude k dispozícii hlasový chat a videochat z vašej adresy s kýmkoľvek na tejto platforme, takže budete môcť hovoriť s ľuďmi kdekoľvek na svete bez toho, aby ste im museli dávať svoje telefónne číslo," uviedol Musk na svojom twitterovom účte. Musk však nespresnil, či aj hovory budú šifrované.

Funkcia volania dostane Twitter na úroveň platforiem zo skupiny Meta, ktoré majú podobné funkcie. Twitter tento týždeň uviedol, že začne proces čistenia a odstráni a archivuje účty, ktoré sú už niekoľko rokov neaktívne, uviedla agentúra Reuters.

Musk kúpil Twitter vlani v októbri za 44 miliárd USD. Firma odvtedy prešla rozsiahlymi zmenami. Okrem iného zaviedla platené overovanie používateľov a platiacim používateľom umožnila písať výrazne dlhšie tweety.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok