Fortuna liga: Skalica triumfovala nad Michalovcami, poskočila na deviatu priečku

29.4.2023 20:13

Futbalisti MFK Skalica vyhrali v sobotnom zápase 7. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o udržanie doma nad Zemplínom Michalovce 3:2. Naplno bodovali opäť po štyroch dueloch a poskočili na deviatu priečku tabuľky. Za Michalovcami zaostávajú už iba o dva body.

MFK Skalica – MFK Zemplín Michalovce 3:2 (2:1)

Góly: 38. a 45. Fábry (prvý z 11m), 49. Hollý – 28. Kanu, 72. Issa Adekunle. Rozhodovali: Kráľovič – Ferenc, Čajka, bez kariet, 637 divákov

Skalica: Junas – Krčík, Blažek, Hurtado, Rudzan – Nagy (60. Mášik), Hollý (89. Černek) – Morong (73. Kousal), Fábry, Yao (73. Švec) – Haša

Michalovce: Száraz – Magda, Volanakis, Marjanovič, Kotula (73. Ceklič) – Peňa (87. Žofčák), Njie, Begala (73. Slebodník) – Marcin, Kanu (46. Issa Adekunle), Jánošík (73. Krivokapič)

Skóre duelu otvoril nigérijský útočník hostí Wisdom Kanu v 28. minúte, no ešte do prestávky otočil skóre v prospech Skaličanov dvoma presnými zásahmi Andrej Fábry. Hneď po prestávke zvýšil na 3:1 pre domácich Mário Hollý a Issa Adekunle v 72. minúte už iba skorigoval skóre Issa Adekunle.