Prípadom obžalovanej Jankovskej v kauze Fatima sa má zaoberať súd v Žiline

ta3/TASR
27.4.2023 13:01

Kauzou súvisiacou s trenčianskym barom Fatima, kde čelí obžalobe z vydierania aj bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika Jankovská, sa má zaoberať Okresný súd Žilina. Rozhodol o tom Najvyšší súd SR.

Prípadom obžalovanej Jankovskej v kauze Fatima sa má zaoberať súd v Žiline
TASR - Dano Veselský

"Najvyšší súd trestnú vec obžalovanej JUDr. Moniky J. a spol. pre zločin vydierania spáchaný účastníctvom vo forme organizovania vedenú na OS Trenčín tomuto súdu odňal a prikázal ju na rozhodnutie OS Žilina," informoval súd na sociálnej sieti.

Ústavný súd SR v závere marca zrušil uznesenie Najvyššieho súdu SR, ktorý v septembri 2021 presunul kauzu Fatima z Okresného súdu Trenčín na Okresný súd Trnava.

Ako v minulosti uviedol obhajca obžalovanej Peter Erdös, v ústavnej sťažnosti namietali aj nesplnenie podmienok na to, aby bol prípad odňatý zákonnému sudcovi OS Trenčín.

Okrem bývalej štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej čelia obžalobe podanej pre zločin vydierania a zločin marenia spravodlivosti aj bývalý šéf protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry Róbert Krajmer. a Peter Vasko.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok