Združenia miest a obcí hľadá nového predsedu. O kreslo sa uchádza osem kandidátov

24.4.2023 10:12

O kreslo predsedu Združenia miest a obcí Slovenska, ktorého budú voliť na májovom sneme, sa uchádza osem kandidátov. Informovala o tom poverená ústredná riaditeľka kancelárie ZMOS Zuzana Špačeková.

Združenia miest a obcí hľadá nového predsedu. O kreslo sa uchádza osem kandidátov
TASR/Radovan Stoklasa (ilu.)

"Kandidatúru troch primátorov a piatich starostov schválili členovia Rady ZMOS na minulotýždňovom rokovaní, ktorí sa zaoberali prípravou nadchádzajúceho snemu," priblížila Špačeková. Upozornila, že kandidátov navrhli regionálne združenia miest a obcí, ktoré sa konali od začiatku roka.

Kandidovať bude súčasný šéf združenia a primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger, takisto súčasný podpredseda združenia a primátor Partizánskeho Jozef Božik. Trojicu kandidátov z radov primátorov uzatvára šéf samosprávy Novej Dubnice Peter Marušinec. 

O post sa uchádza tiež starosta obce Ratkovce Martin Červenka, starosta obce Nižný Hrušov Ján Fenčák, starosta obce Zborov nad Bystricou Juraj Hlavatý, starostka obce Spišské Tomášovce Zuzana Nebusová a starosta obce Oravská Polhora Michal Strnál.

"Navrhnutí kandidáti na pozíciu predsedu súhlasili s kandidatúrou s výnimkou ďalšieho kandidáta, súčasného prvého podpredsedu združenia a starostu obce Košeca Radomíra Brtáňa, ktorý sa kandidatúry vzdal," dodala Špačeková.

Na 34. sneme združenia budú okrem predsedu voliť aj členov kontrolnej komisie na najbližšie volebné obdobie.

ZMOS zastupuje 62 regionálnych združení miest a obcí a 2 788 obcí - 95 % miestnych územných samospráv Slovenska.

Máš dobrý tip na reportáž?

Stiahni appku a pošli video zaujimavých udalostí z tvojho regiónu.

Zistiť viac
zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok