Moderátor Larry Elder oznámil kandidatúru na prezidenta. Uchádzať sa bude o nomináciu republikánov

ta3 TASR
21.4.2023 08:26

Konzervatívny rozhlasový komentátor Larry Elder vo štvrtok oznámil, že sa bude uchádzať o republikánsku nomináciu v amerických prezidentských voľbách v roku 2024. Informuje agentúra AP.

Moderátor Larry Elder oznámil kandidatúru na prezidenta. Uchádzať sa bude o nomináciu republikánov
TASR/AP

Elder (70) svoju kandidatúru na prezidenta oznámil na sociálnej sieti Twitter i v relácii Tucker Carlson Tonight na televíznej stanici Fox News. "Amerika je v úpadku, ale tento úpadok nie je nevyhnutný. Môžeme vstúpiť do novej americkej zlatej éry, ale musíme si vybrať lídra, ktorý nás tam privedie. Preto kandidujem za prezidenta," napísal.

Zisk republikánskej nominácie pre Eldera je podľa AP málo pravdepodobný. Svoju kandidatúru na post prezidenta z radov republikánov už oznámili aj bývalý americký prezident Donald Trump, bývalá guvernérka Južnej Karolíny Nikki Haleyová, exguvernér Arkansasu Asa Hutchinson a podnikateľ Vivek Ramaswamy.

Súčasný americký prezident, demokrat Joe Biden by mal podľa amerických médií ohlásiť svoju kandidatúru na druhé prezidentské obdobie už budúci týždeň. Elder sa v roku 2021 snažil nahradiť kalifornského guvernéra Gavina Newsona, ktorý čelil pokusu odvolanie, pripomína AP. Elder získal z protikandidátov najviac hlasov. Voliči však nakoniec v hlasovaní na poste guvernéra podržali Newsona.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok