Slovenské tenistky nepostúpili na finálový turnaj. Podľahli Taliansku

ta3 tasr
15.4.2023 14:28

Slovenské tenistky nepostúpili na finálový turnaj Pohára Billie-Jean Kingovej. V kvalifikačnom dueli prehrali na harde v bratislavskom NTC s Talianskom 2:3. O rozhodujúci tretí bod pre talianske farby sa postarali Martina Trevisanová s Elisabettou Cocciarettovou, ktoré v záverečnej štvorhre zdolali pár Viktória Hrunčáková, Tereza Mihalíková 6:4, 4:6, 7:5.

Slovenské tenistky nepostúpili na finálový turnaj. Podľahli Taliansku
TASR/Jaroslav Novák

Slovenský tandem začal dobre a po rýchlom brejku viedol 3:1. Talianky však vyrovnali na 3:3 a v koncovke setu slávili úspech, keď v desiatom geme po druhý raz zobrali Hrunčákovej podanie. Líderkou talianskeho dua bola Trevisanová, ktorá robila Slovenkám problémy ľaváckym servisom a vo výmenách dokázala toho veľa vybehať.

V druhom sete sa Hrunčáková s Mihalíkovou zlepšili na returne, za stavu 3:3 Talianky brejkli pri podaní Cocciarettovej a vynútili si rozhodujúce dejstvo. V ňom vďaka brejku v Tildenovom geme odskočili súperkám na 5:3, no Talianky získali v ďalších minútach štyri gemy za sebou a postúpili na finálový turnaj. Vzájomnú bilanciu so Slovenkami upravili na 1:2. Slovenský tím čaká v septembri baráž o udržanie sa vo svetovej skupine.

 kvalifikačný duel Pohára Billie-Jean Kingovej:
      Slovensko - Taliansko 2:3
      Anna Karolína Schmiedlová - Camila Giorgiová 2:6, 3:6
      Viktória Hrunčáková - Martina Trevisanová 6:7 (9), 3:6
      Anna Karolína Schmiedlová - Jasmine Paoliniová 6:1, 4:6, 6:4
      Hrunčáková - Eliabetta Cocciarettová 6:3, 7:6 (2)
      Hrunčáková, Tereza Mihalíková - Trevisanová, cocciarettová 4:6, 6:4, 5:7

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok