Kapitánom slovenskej reprezentácie v dvojzápase proti Švajčiarsku bude Hrivík. Prvý duel odchytá Hlavaj

ta3 TASR
14.4.2023 14:58

Slovenskú hokejovú reprezentáciu povedie ako kapitán v úvodných prípravných zápasoch pred MS vo Švajčiarsku Marek Hrivík a jeho asistenti sú Peter Cehlárik a Martin Gernát. Informovala o tom webstránka hockeyslovakia.sk.

Kapitánom slovenskej reprezentácie v dvojzápase proti Švajčiarsku bude Hrivík. Prvý duel odchytá Hlavaj
TASR/Lukáš Grinaj

Zverenci trénera Craiga Ramsayho odštartovali prípravu piatkovým duelom proti vo Vispe (19.45 h). V sobotu 15. apríla nastúpia proti rovnakému súperovi v mestečku Porrentruy (17.00 h).

Slováci sa presunuli do tradičného dejiska prípravných duelov so Švajčiarskom, mestečka Visp, po hodinu a pol trvajúcom lete z Viedne do Zürichu. Potom absolvovali vyše trojhodinovú cestu. "Pomôže nám, že zápas sa hrá neskôr večer, ráno sme mohli ísť na ľad a večer to už bude fajn," povedal po tréningu Cehlárik. 

Doplnil ho asistent trénera Andrej Podkonický: "Bola to náročná cesta, ale cieľom ranného rozkorčuľovania bolo dostať nohy z autobusu. Dali sme si kratší tréning, hráči mali trošku ťažšie nohy, čo na mäkkom ľade cítili, ale myslím si, že na večer budeme pripravení."

Do Švajčiarska odletelo 23 hráčov. V kádri trénera Ramsayho chýba Andrej Kollár. "Andrej ochorel, musel teda zostať doma, ale v ďalšom cykle prípravy by sa mal pripojiť," vysvetlil Podkonický. V prvom zápase proti výberu skúseného trénera Patricka Fischera sa do bránky postaví Samuel Hlavaj, na striedačke bude pripravený Matej Tomek. 

"Švajčiari majú dobré mužstvo, ktoré poctivo dodržiava systém trénera Fischera. Hrajú rýchlo vo všetkých zónach, takže my musíme byť pripravení, hrať jednoducho zo začiatku, keďže viacero našich hráčov dlhšie nehralo zápas," uviedol Podkonický, ktorého doplnil Cehlárik: "Hrajú dobre organizovaný a rýchly hokej. Budú poriadne šliapať a budú tvrdí v súbojoch. Myslím si, že to bude rýchly, "hore-dole" hokej."

Program prípravného dvojzápasu:
Piatok 14. apríla o 19.45 Švajčiarsko - SLOVENSKO /Visp/
Sobota 15. apríla o 17.00 Švajčiarsko - SLOVENSKO /Porrentruy/

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok