Košičania sú prví finalisti play off Tipos extraligy, Michalovce zdolali 4:3 na zápasy

12.4.2023 20:34

Hokejisti HC Košice sa stali prvými finalistami play off Tipos extraligy. V rozhodujúcom siedmom semifinálovom zápase zdolali na domácom ľade HK Dukla Ingema Michalovce 3:1. V sérii triumfovali 4:3 na zápasy, finále si zahrajú prvýkrát od roku 2015.

Košičania sú prví finalisti play off Tipos extraligy, Michalovce zdolali 4:3 na zápasy
Foto: TASR - Roman Hanc

Finálový súper Košičanov vzíde zo série Zvolen - Spišská Nová Ves, ktorá za stavu 3:3 na zápasy vyvrcholí vo štvrtok vo Zvolene. Finále sa začne v nedeľu 16. apríla na košickom ľade. Pre Michalovce sa sezóna skončila, bez ohľadu na výsledok série Zvolen - Spišská Nová Ves v nej obsadia 4. miesto.

Košičania išli do vedenia v 10. minúte, keď Slovák počas hry štyroch proti štyrom zblízka dorazil puk za brankára Škorváneka - 1:0. Prvá aj druhá tretina priniesli viacero vylúčených a hoci početné výhody priniesli viacero šancí, brankári v nich podržali svoje tímy. Aj hostia skórovali počas hry štyroch proti štyrom, keď košická obrana zabudla na Buca, ktorý po úniku prekonal Riečického - 1:1. Nerozhodný stav vydržal necelé dve minúty, keďže Pollock sa v oslabení dostal za obranu hostí a rozjasal tribúny - 2:1. Michalovčania v tretej časti nedokázali prekvapiť obranu súpera. Košické víťazstvo spečatil gólom do prázdnej bránky Bartánus.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok