Hokej v Austrálii? NHL odobrila dva prípravné zápasy v Melbourne

ta3 TASR
12.4.2023 11:44

Na jeseň sa uskutoční historicky prvý zápas v Austrálii pod patronátom NHL. Zmerajú si v ňom sily hokejisti Arizony Coyotes a Los Angeles Kings. Predstavitelia NHL a hráčskej asociácie NHLPA oznámili, že sa oba tímy stretnú v dvoch predsezónnych stretnutiach v sobotu 23. septembra a v nedeľu 24. septembra v Rod Laver Arene v Melbourne.

Hokej v Austrálii? NHL odobrila dva prípravné zápasy v Melbourne
Twitter/Alex Faust

"Nikto nevie organizovať veľké podujatia tak ako Melbourne, a preto sme schopní prilákať najväčšie športové sviatky z celého sveta. Usporiadanie vôbec prvých zápasov NHL na južnej pologuli je nielen výhrou pre fanúšikov, ale prinesie aj veľké výhody pre podniky cestovného ruchu v našom meste," povedal pre nhl.com minister pre cestovný ruch, šport a veľké podujatia Steve Dimopoulos. 

Stretnutia budú súčasťou NHL Global Series 2023. "Sme radi, že môžeme priniesť vzrušenie a vášeň NHL do mesta Melbourne a skvelým športovým fanúšikom v Austrálii prostredníctvom zápasov Global Series 2023. Arizona Coyotes a Los Angeles Kings sú dva mladé tímy našej ligy a patria medzi naše najinovatívnejšie a najodvážnejšie kluby. Tešíme sa na ich dva zápasy v Rod Laver Arene a vieme, že táto historicky významná návšteva nadchne našich mnohých zanietených fanúšikov v Austrálii. Zároveň to spôsobí, že NHL uchváti ešte viac fanúšikov v celej krajine, ktorá miluje šport," povedal komisár súťaže Gary Bettman.  

Pre Kings a Coyotes to však nebudú prvé stretnutia mimo USA. Hráči Los Angeles už absolvovali dva predsezónne prípravné zápasy v Číne v roku 2017. Okrem toho hrali prípravné stretnutia aj v Rakúsku (2007) a Nemecku (2011), ako aj zápasy základnej časti v Anglicku (2007), Nemecku (2011) a Švédsku (2011). 

Arizona odohrala predsezónny duel v Lotyšsku a dve stretnutia základnej časti v Česku.  

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok