Rusi zničili na Ukrajine len jednu húfnicu Zuzana. Protiofenzíve bráni počasie, prezradil Naď

Rusi zničili na Ukrajine len jednu húfnicu Zuzana. Protiofenzíve bráni počasie, prezradil Naď
Zdroj foto: Facebook/Jaro Naď - minister obrany SR
Dočasný minister obrany Jaroslav Naď v piatok navštívil Ukrajinu. Informoval, že videl húfnice typu Zuzana 2, ktoré Slovensko dodalo Kyjevu na pomoc vo vojne proti Rusku. "Stále platí, že bola zničená jedna húfnica z dodaných 8 kusov, všetky ostatné sú v poriadku," napísal na sociálnej sieti.

Naď v piatok navštívil nášho východného suseda spoločne s dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom. Stretol sa tiež s Oleksijom Reznikovom, ukrajinským ministrom obrany, a vojakmi, ktorí obsluhujú slovenské Zuzany. "Fantastická skúsenosť a nesmierne dôležité stretnutie. Potrebujeme spätnú väzbu o technike, ktorú vyrábame, aby sme všetky poznatky z reálneho nasadenia pretavili do dalších kusov," napísal na Facebooku.

Naď sa zúčastnil aj oficiálneho rokovania s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Podľa informácií portálu tvnoviny.sk sa dozvedel, prečo ešte Ukrajinci nespustili plnánovanú ofenzívu. "Je to aj o počasí. Jednoducho, musí to do seba zapadnúť. Ale ja verím, že najbližšie mesiace budú rozhodujúcim faktorom pre ďalší vývoj vojny na Ukrajine," uviedol podľa spravodajského portálu Markízy.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá