Messi prekonal hranicu 100 gólov za reprezentáciu. Curacau strelil hetrik

ta3 TASR
29.3.2023 09:37

Argentínsky futbalista Lionel Messi zaznamenal 100. gól v kariére v národnom drese. Tridsaťpäťročný útočník zaznamenal hetrik v prípravnom zápase Argentíny s Curacaom, domáci zvíťazili 7:0. Messi dal všetky góly v prvom polčase, stovku zaokrúhlil v 20. minúte, keď otvoril skóre duelu.

Míľnik zaznamenal po strele pravačkou z hranice šestnástky, potom sa presadil ešte dvakrát. Svoj 101. gól v drese Argentíny pridal krížnou strelou a gól č. 102 zaznamenal po prihrávke od Nica Gonzaleza, keď po samostatnom úniku prekoval brankára Eloya Rooma. Ďalšie góly domácich strelili Gonzalez, Enzo Fernandez, Angel Di Maria a Gonzalo Montiel.

Minulý týždeň strelil Messi svoj 800. súťažný gól v zápase, v ktorom Argentína zdolala Panamu 2:0.