POČASIE: Na väčšine územia dážď, hory potrápi búrlivý vietor až mohutná víchrica

Aktualizované:
Oblačno až zamračené. Na väčšine územia dážď, postupne od stredných, na severe aj v nižších polohách sneženie. Ojedinele aj výdatné zrážky. Denná teplota 4 až 12 stupňov. Silno, na horách až mimoriadne veterno!

Situácia

V rozsiahlej oblasti nízkeho tlaku vzduchu postupuje cez našu oblasť ďalej na východ zvlnený studený front, na ktorom sa nad Karpatmi prehlbuje tlaková níž. Po jej zadnej strane k nám začne od severozápadu prenikať studený, pôvodom morský arktický vzduch.

Predpoveď počasia

Oblačno až zamračené, k večeru na západe premenlivá oblačnosť. Na väčšine územia dážď, na západe väčšinou prehánky. Postupne od stredných, neskôr popoludní v Žilinskom kraji, na severe Trenčianskeho a Prešovského kraja už aj v nižších polohách, sneženie. Ojedinele, najmä na severe a východe, aj výdatné zrážky.

Najvyššia denná teplota 7 až 12, v Žilinskom kraji, na Horehroní, na Spiši a krajnom severovýchode okolo 5 st., popoludní na severe výrazné ochladzovanie. Teplota na horách vo výške 1500 m zrána okolo -1, k večeru okolo -8 st.

Prevažne severozápadný vietor 5 až 12 m/s (20 až 45 km/h), na juhozápade, pod Tatrami a na juhovýchode, 13 až 19 m/s (45 až 70 km/h), v nárazoch miestami 20 až 26 (70 až 95 km/h). Na horách búrlivý vietor až mohutná víchrica. Na východe a Gemeri dopoludnia prevažne slabý vietor.

Predpokladané množstvo zrážok: do 10, na severe a východe miestami 10 až 25 mm / do 15, vo vysokých polohách do 25 cm snehu

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá