Čísla rozhodli. Heger si myslí, že by Klus by sa mal k výsledkom hlasovania postaviť čelom

Aktualizované:
Čísla rozhodli. Heger si myslí, že by Klus by sa mal k výsledkom hlasovania postaviť čelom
Zdroj foto: TASR/Jaroslav Novák
Martin Klus by sa mal postaviť čelom k situácii, že poslanci Výboru Európskeho parlamentu pre kontrolu rozpočtu odmietli jeho kandidatúru za člena Európskeho dvora audítorov. Uviedol to dočasne poverený predseda vlády Eduard Heger po príchode na samit EÚ.

Heger zdôraznil, že Klus by mal vyvodiť dôsledky z toho, ako dopadlo hlasovanie vo výbore europarlamentu pre kontrolu rozpočtu, keď po jeho vypočutí hlasovalo proti nemu 20 členov výboru, nikto nehlasoval za a traja členovia sa hlasovania zdržali.

"Hlasovanie hovorí jasne. Čísla rozhodli. Ja vždy preferujem ten prístup, že tí najlepší majú vyhrať. Takže treba, aby sa Klus postavil k tomu čelom," uviedol premiér.

Na otázku, či jeho vláda už hľadá náhradníka za Klusa na pozíciu pre Slovensko v EDA, odpovedal, že vláda sa bude touto otázkou zaoberať po jeho návrate z dvojdňového samitu EÚ.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vo štvrtok požiadala Hegera, aby vláda stiahla nomináciu poslanca Národnej rady SR Klusa na kandidáta za člena Európskeho dvora audítorov.

Heger po výzve zo strany prezidentky povedal, že už dal preveriť, aké kroky je potrebné urobiť, či vláda musí o tejto záležitosti rokovať, a sľúbil, že viac informácií poskytne vo štvrtok 23. marca priamo z Bruselu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá