Tragická nehoda na východe Slovenska. Pri zrážke s autom prišiel o život chodec

Tragická nehoda na východe Slovenska. Pri zrážke s autom prišiel o život chodec
Zdroj foto: Facebook/Polícia SR - Košický kraj
Pri utorkovej dopravnej nehode v katastri obce Drahňov v Michalovskom okrese prišiel o život 65-ročný chodec. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Informovala o tom košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová. Zároveň apeluje na chodcov, aby za zníženej viditeľnosti používali reflexné prvky.

K tragickej nehode došlo okolo 21.15 h. "Podľa doterajších zistení 31-ročný vodič z okresu Michalovce viedol osobné motorové vozidlo zn. VW Passat v smere od obce Vojany na obec Drahňov, kde z doposiaľ presne nezistených príčin zrazil chodca, ktorý kráčal po ceste v tmavom oblečení, bez akéhokoľvek reflexného prvku, v smere od obce Drahňov oproti vozidlu," uviedla.

Vodič sa pri nehode nezranil. Na mieste bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Na zistenie prítomnosti omamných a psychotropných látok v jeho organizme mu odobrali biologický materiál. "Prípadná prítomnosť návykových látok u nebohého chodca bude zisťovaná pri pitve," doplnila Mésarová. Bližšie okolnosti, presná príčina nehody a miera jej zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá