Počas Kišidovej návštevy na Ukrajine preleteli popri Japonsku dva ruské bombardéry

ta3
21.3.2023 13:47

Dva ruské strategické bombardéry leteli viac ako sedem hodín nad Japonským morom, oznámilo v utorok ruské ministerstvo obrany. Japonský premiér Fumio Kišida tom istom čase cestoval na návštevu Ukrajiny. Informujeme podľa správy agentúry Reuters.

Počas Kišidovej návštevy na Ukrajine preleteli popri Japonsku dva ruské bombardéry
TASR/AP

Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že bombardéry uskutočnili plánovaný let v sprievode stíhacích lietadiel, ktorý bol v súlade s medzinárodným právom a lietadlá sa nachádzali nad neutrálnymi vodami.

Tieto strategické bombardéry Tupolev Tu-95MS sú schopné niesť jadrové zbrane a pravidelne lietajú nad medzinárodnými vodami severného Atlantiku, tichého oceána či v oblasti Arktídy. Ruská armáda takto ukazuje svoju silu, konštatuje Reuters.

Načasovanie ich preletu nad Japonským morom sa zhoduje s návštevou Kišidu na Ukrajine, ktorý tak chce preukázať solidaritu tamojšiemu prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému, všíma si Reuters. Japonské médiá už medzičasom odvysielali zábery Kišidu na vlakovej stanici na Ukrajine, kam pricestoval okolo obeda, uvádza agentúra AP. Kišidova návšteva Ukrajiny sa zhoduje aj s prebiehajúcou návštevou čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga v Rusku, dodáva agentúra Reuters.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok