Zvolenčania majú postup do semifinále na dosah, zdolali Nové Zámky na ich ľade

20.3.2023 21:33

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili vo štvrtom štvrťfinálovom stretnutí play off Tipos extraligy nad Novými Zámkami 4:2. V sérii hranej na štyri víťazné zápasy sa ujali vedenia 3:1. V piatom stretnutí, ktoré je na programe vo štvrtok 23. marca, bude môcť na domácom ľade spečatiť postup do semifinále.

TASR/Ján Krošlák

HC MIKRON Nové Zámky - HKM Zvolen 2:4 (2:1, 0:3, 0:0)

Stav série: 1:3

Góly: 4. T. Mikúš (J. Mikúš, Mamčics), 13. Faith (Lee, J. Mikúš) - 5. Bondra (Viedenský, Zuzin), 26. Zuzin (Viedenský, Hecl), 30. Marcinek (Csányi, Šiška), 40. Hecl (Sideroff). Rozhodovali: Hronský, Baluška - Klejna, Jurčiak, vylúčení: 2:2, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2112 divákov

Nové Zámky: Kantor – Ligas, Mamčics, Chovan, Lee, Hatala, Roman – Klempa, Johnson, Loggins – T. Mikúš, Jackson, Farley – Múčka, Ondrušek, Lapšanský – Števuliak, J. Mikúš, Faith

Zvolen: Paterson – Messner, Hain, Mudrák, Rauhauser, Sládok, Kubka, S. Barcík – Zuzin, Viedenský, R. Bondra – Sideroff, Huntebrinker, Hecl – Marcinek, Šiška, Csányi – Stupka, V. Fekiač, Jakúbek – A. Barcík

Domáci zvládli lepšie úvodnú tretinu, ktorú vyhrali po góloch Tomáša Mikúša a Faitha 2:1. Zvolenčania však dokázali v prostrednej časti zabrať a zásluhou zvýšenej aktivity tretinu jasne ovládli. Sstrelili v nej tri góly, keď sa presadili Zuzin, Marcinek a Hecl. V treťom dejstve Zvolen kontroloval hru, k čomu mu pomohla aj 6 a pol minútová pasáž bez prerušenia hry, ktorá domácim výrazne ubrala sily. Ani v hre bez brankára už Novozámčania zápas nedokázali zdramatizovať.