DAC si upevnil pozíciu na čele tabuľky Fortuna ligy, tentokrát si to odniesol Spartak

19.3.2023 20:05

Futbalisti DAC Dunajská Streda vyhrali v dueli 2. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o titul nad Spartakom Trnava 3:1 a udržali si štvorbodový náskok na čele tabuľky pred Slovanom Bratislava. V lige neprehrali už 17 duelov za sebou. V krajskom derby otvoril v 39. minúte skóre hlavou Gavrič, po 35 sekundách druhého polčasu zvýšil Káčer strelou z 20 metrov na 2:0. Spartak znížil v 72. minúte, keď po rohovom kope Twardzika hlavou poslal do bránky loptu Taiwo, no triumf lídra tabuľky potvrdil v závere Szánthó.

TASR/Lukáš Grinaj

FC DAC 1904 Dunajská Streda - FC Spartak Trnava 3:1 (1:0)

Góly: 39. Gavrič, 46. Káčer, 86. Szánthó – 72. Taiwo. Rozhodovali: Smolák – Hancko, Jekkel, ŽK: Káčer - Bukata, Taiwo, 7390 divákov

DAC: Petráš - Pinto, Risvanis, Kružliak, Andzouana - Káčer, Ramadan (82. Szánthó), Dimun–Blackman (82. Muhamedbegović), Krstović (90. Kalmár), Gavrić (64. Nebyla)

Trnava: Vantruba - Koštrna, Štetina, Kóša, Twardzik - Savvidis–Bukata (46. Procházka), Paur (46. Štefánik)– Daniel (68. Ristovski), Taiwo, Ofori (5. Iván, 68. Azevedo)