Slovenské tenistky do semifinále FED Cupu

Aktualizované:
Slovenské tenisové reprezentantky po 11 rokoch postúpili medzi najlepšie štyri tímy sveta v Pohári federácie družstiev žien.

Držiteľky trofeje zo sezóny 2002 vedú vo víkendovom zápase štvrťfinálového 1. kola elitnej osmičky v Niši nad Srbkami po nedeľňajšej druhej a celkovo záverečnej štvrtej dvojhre nezvratne 3:1. Postupový bod hostiek získala Daniela Hantuchová, ktorá v súboji dvojok kádrov prekonala na tvrdom povrchu RuKort Hard v hale Čair moskovskú rodáčku Vesnu Doloncovú vo svojom jubilejnom 50. vystúpení v tejto súťaži za 76 minút hladko 6:3, 6:2. Slovenky nastúpia 20. - 21. apríla v semifinále v Rusku.

Predtým v nedeľu Jana Čepelová, ktorá hrala za zdravotne indisponovanú Dominiku Cibulkovú, prekonala v strhujúcej dráme za 3:18 h jednotku domácich Bojanu Jovanovskú 5:7, 7:5, 11:9. V rozhodujúcom sete pritom mala manko 2:4. V sobotu Cibulková za stavu 6:4, 5:4 odstúpila z duelu s Doloncovou pre kŕče, Hantuchová si v otváracom dueli poradila s Jovanovskou 7:5, 6:2. Na rad by ešte mala prísť štvorhra, na ktorú kapitáni Dejan Vraneš a Matej Lipták nahlásili páry Doloncová, Aleksandra Kruničová - Magdaléna Rybáriková, Čepelová.

SRBSKO - SLOVENSKO 1:3 po záverečnej IV. dvojhre - Slovenky už majú istotu víťazstva
(Niš, hala Čair, tvrdý povrch RuKortHard)

Nedeľa:

Dvojhry:
Bojana Jovanovská - Jana Čepelová 7:5, 5:7, 9:11 za 198 minút (60, 54, 84)
Vesna Doloncová - Daniela Hantuchová 3:6, 2:6 za 76 minút (37, 39)

Sobotňajšie výsledky:

Dvojhry:
Bojana Jovanovská - Daniela Hantuchová 5:7, 2:6 za 86 minút (53, 33)
Vesna Doloncová - Dominika Cibulková 4:6, 4:5 - skreč, Cibulková po 126 minútach odstúpila pre kŕče