Zomrel herec Lance Reddick. Zahral si v seriáli The Wire či v Johnovi Wickovi

ta3 čtk
18.3.2023 23:56

Vo veku 60 rokov zomrel americký herec Lance Reddick známy pre svoje výrazné úlohy v televíznych seriáloch aj filmoch vrátane The Wire - Špina Baltimore a série snímok o Johnovi Wickovi. Zomrel náhle v piatok ráno, oznámila Reddickova agentka Mia Hansenová.

Zomrel herec Lance Reddick. Zahral si v seriáli The Wire či v Johnovi Wickovi
TASR/AP

"Lance nám bude všetkým veľmi chýbať. Prosím, rešpektujte súkromie jeho rodiny," uviedla vo vyhlásení Hansenová. Príčina úmrtia podľa nej bola prirodzená. V správe pre médiá informovala, že polícia bola do hercovho domu v Kalifornii zavolaná v piatok okolo 09:30 miestneho času (17:30 SEČ).

Agentúra AP popísala Reddicka ako typovo vyhraneného herca, ktorého postavy boli autoritatívne, rezervované, odtiahnuté a niekedy až zlovestné. Počas svojej kariéry bol často obsadzovaný do rolí málovravných, ale noblesných a osobitých mužov v obleku či uniforme.

Ako "silného a šarmantného" muža Reddicka na Twitteri označil jeho kolega zo seriálu The Wire - Špina Baltimoru Wendell Pierce. Režisér filmovej série John Wick Chad Stahelski a hlavná hviezda filmov Keanu Reeves uviedli, že nadchádzajúci piaty diel venujú Reddickovi, ktorého strata ich "hlboko zarmútila".

Reddick sa narodil v roku 1962 v Baltimore. Vyštudoval herectvo na Yaleovej univerzite a objavil sa v niekoľkých vedľajších rolách v amerických kriminálnych seriáloch vrátane Kriminálky Miami alebo Zákon a poriadok a v ďalších sériách ako Bosch alebo American Horror Story.

Okrem herectva sa venoval aj hudbe, vyštudoval prestížny Eastman School of Music na Rochesterskej univerzite. Prvý album vydal v roku 2011. Zostala po ňom manželka Stephanie a deti Yvonne a Christopher.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok