Cibulková v nedeľu dopoludnia netrénovala, proti Jovanovskej Čepelová

Aktualizované:
Cibulková v nedeľu dopoludnia netrénovala, proti Jovanovskej Čepelová
Zdroj foto: SITA
Zo slovenských tenistiek, ktoré tvoria káder na víkendové stretnutie so Srbkami vo štvrťfinálovom 1. kole svetovej skupiny Pohára federácie 2013 reprezentačných družstiev žien v Niši, v nedeľu dopoludnia najprv trénovala Magdaléna Rybáriková so sparingom Filipom Havajom a približne o hodinu neskôr Daniela Hantuchová spoločne s Janou Čepelovou. Dominika Cibulková absentovala.

Dominika Cibulková po sobotňajšom kolapse nenastúpi o 12.00 h na úvodnú nedeľňajšiu a celkovo tretiu dvojhru v rámci víkendového zápasu Srbsko - Slovensko vo štvrťfinálovom 1. kole svetovej skupiny Pohára federácie tenisových reprezentačných družstiev žien v Niši. Proti jednotke domácich ju na tvrdom povrchu RuKortHard v hale Čair nahradí Jana Čepelová.

Kapitán hostiek Matej Lipták oznámil túto zmenu v súlade s pravidlami súťaže pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) hodinu pred začiatkom. V záverečnej štvrtej dvojhre sa približne od 13.30 h predstavia dvojky tímov Vesna Doloncová a Daniela Hantuchová, potom príde na rad štvorhra s predbežne nahláseným zložením Doloncová, Aleksandra Kruničová - Magdaléna Rybáriková, Čepelová. Po úvodnom dni je stav 1:1. Najprv si Hantuchová poradila s Jovanovskou 7:5, 6:2, potom Cibulková pre kŕče odstúpila z duelu s Doloncovou za stavu 6:4, 5:4.

"Včera na dvorci mala Dominika kŕče v pravej dolnej končatine, postupne sa rozšírili na celé telo - obe dolné končatiny aj chrbtové svalstvo. V nemocnici sme jej na základe výsledkov vyšetrenia krvi naordinovali a podali infúznu liečbu a stav sa mierne zlepšil. Okolo polnoci sa vrátila do hotela. V liečbe sme pokračovali aj dnes, Dominika nebude hrať. V pondelok alebo v utorok sa doma podrobí ďalším vyšetreniam," povedal pre slovenské tlačové agentúry lekár fedcupového tímu SR Roman Fano.


Mohlo by vás zaujímať

TOP videá