Slovenskí hádzanári zdolali Fínov v druhej fáze kvalifikácie na ME, stále živia šancu na postup

12.3.2023 17:46

Slovenskí hádzanári si vo svojom štvrtom stretnutí v druhej fáze kvalifikácie ME 2024 pripísali prvý triumf. Fínov zdolali v Hlohovci 32:25 a zásluhou lepšieho skóre zo vzájomných zápasov sa posunuli na 3. priečku tabuľky. Udržali si tak reálnu šancu na postup.

TASR/Henerich Mišovič

Slováci nastúpili na zápas s vedomím, že pre udržanie šance na postup na kontinentálny šampionát by mali zvíťaziť aspoň o štyri góly. Duel však mal vyrovnaný priebeh. Po góle Potiska v 9. min síce viedli 5:3, no Fíni kontrovali šnúrou troch gólov a ujali sa vedenia. Do konca prvého polčasu Slováci už ani raz neviedli a prehrali ho o gól 13:14.

Druhú tridsaťminútovku začali domáci nádejne sériou troch gólov. Na vytúženú štvorgólovú hranicu sa dostali v 43. minúte, keď Martin Straňovský premenil sedmičku na 21:17. Fíni následne dokázali znížiť, no aj s pomocou zaplnenej hlohoveckej haly Slováci definitívne rozhodli šnúrou štyroch gólov, po ktorej viedli päť minút pred koncom 29:22. V závere už náskok nepustili.

Témy: Hlohovec