FOTO: V Bratislave došlo k havárii vodovodného potrubia. Sad Janka Kráľa zaplavila voda

12.3.2023 13:33

Sad Janka Kráľa a jeho okolie v Bratislave v nedeľu zaplavila voda. Došlo k poruche na jednom z veľkých transportných vodovodných potrubí vedúcich z vodného zdroja Pečniansky les smerom do Petržalky. Na sociálnej sieti o tom informovala Bratislavská vodárenská spoločnosť.

K poruche došlo okolo 11.00 h. Potrubia vodári odstavili a budú hľadať presné miesto poruchy, aby ju mohli opraviť. "Vzhľadom na objem vody v týchto potrubiach ešte nejaký čas potrvá, kým voda prestane vytekať do okolia Sadu Janka Kráľa," uviedla BVS. 

Dodávka pitnej vody bola medzitým obnovená do celej mestskej časti Petržalka s výnimkou odberných miest priamo na Devínskej ceste. Dôvodom záplavy bola podľa nich porucha na jednom z veľkých transportných vodovodných potrubí vedúcich z vodného zdroja Pečniansky les smerom do Petržalky.

Viedenská cesta v Bratislave bude v pondelok neprejazdná. Dôvodom je pokračovanie odčerpávania vody. Bratislavský primátor Matúš Vallo na sociálnej sieti priblížil, že v súvislosti s poruchou vodovodného potrubia bude v Sade Janka Kráľa odstavené v nedeľu aj verejné osvetlenie. "V záujme vašej bezpečnosti, ale aj čo najrýchlejšieho vyriešenia poruchy, vás chcem poprosiť, aby ste sa zatiaľ vyhli návšteve Sadu Janka Kráľa," požiadal ľudí.

Mestská polícia v súčasnosti v okolí sadu označuje miesta, ktoré do vyriešenia havarijného stavu budú neprístupné verejnosti. "Radi by sme poprosili obyvateľov Bratislavy, aby rešpektovali pokyny mestskej polície a zbytočne do priestorov Sadu Janka Kráľa nechodili," uviedol vedúci oddelenia komunikácie Mestskej polície Bratislavy Peter Borko. Sad podľa neho zostáva otvorený, avšak niektoré úseky označené páskami mestskej polície prístupné nie sú.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok