Úspech slovenského biatlonistu: Borguľa sa stal majstrom sveta vo vytrvalostných pretekoch kadetov

ta3 TASR
5.3.2023 15:31

Slovenský biatlonista Jakub Borguľa získal zlato vo vytrvalostných pretekoch kadetov na majstrovstvách sveta mládeže. V kazašskom Ščučinsku triumfoval časom 35:29,2 minúty, keď minul len jeden terč na úvodnej ležke. Druhý skončil Nór Sivert Gerhardsen so stratou 7,4 sekundy a tretí finišoval Matija Legovič z Chorvátska, ktorý mal manko 10,2 s.

Úspech slovenského biatlonistu: Borguľa sa stal majstrom sveta vo vytrvalostných pretekoch kadetov
Twitter/IBU Junior Cup

Borguľa si pripísal už štvrtý cenný kov z mládežníckych MS, vlani v USA vyhral stíhacie preteky a získal striebro v šprinte i vytrvalostných pretekoch. "Sú to neuveriteľné pocity, pretože som nevedel, či budem môcť dosahovať znova takéto výsledky. Je to veľmi ťažké dva roky za sebou získať medailu. Som neskutočne rád, že to vyšlo. Trať bola výborná, vietor nefúkal tak ako po minulé dni. Nemohlo to už ani lepšie vyjsť. Bol som počas sezóny dosť chorý, trochu som sa trápil, a tak som rád, že to v závere znova vyšlo. Som extrémne šťastný," uviedol pre slovenskybiatlon.sk.

Z kvarteta Sloveniek skončila vo vytrvalostných pretekoch kadetiek na 10 km najlepšie Veronika Michalechová na 25. mieste so stratou 4:20,9 minúty na víťaznú Nemku Juliu Kinkovú.

Témy: zlato
zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok