Východ USA sa pripravuje na búrku, zrušili viac ako 2000 letov

Východ USA sa pripravuje na búrku, zrušili viac ako 2000 letov
Zdroj foto: SITA
Severovýchodné pobrežie Spojených štátov sa pripravuje na búrku s výdatným snežením. Živel už ochromil leteckú dopravu. Letecké spoločnosti zrušili najmenej 2100 letov. Najviac snehu sa očakáva dnes v noci.

Búrka sprevádzaná výdatným snežením, ktorá by mala zasiahnuť väčšinu pobrežných oblastí na severovýchode USA, už spôsobila ochromenie leteckej dopravy v regióne, keď bolo na dnes zrušených najmenej 2100 letov. Informovala o tom agentúra AP.

Letecká spoločnosť United Airlines oznámila, že zrušila 900 letov v súvislosti s varovaním, ktoré vo štvrtok zverejnila národná meteorologická služba. Podľa nej sa dá očakávať, že v oblasti Bostonu môže napadnúť až 60 centimetrov snehu.

Aerolínie Delta zrušili 740 letov. American Airlines približne 200 letov. Najviac zasiahnutými letiskami sú Newark Liberty, newyorské letiská LaGuardia a JFK, ako i Loganovo letisko v Bostone. Varovania pred búrkou vydalo mesto New York, ako aj štáty v regióne Nové Anglicko.

Výdatne snežiť by malo začať v piatok ráno, pričom najviac snehu očakávajú v noci na sobotu. Pre pobrežné oblasti v štátoch Massachusetts a Connecticut a pre Long Island v New Yorku vyhlásili varovanie pred možnými záplavami.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá