Majiteľ vagnerovcov tvrdí, že jeho žoldnieri dobyli dedinu na okraji Bachmutu

ta3 tasr
26.2.2023 08:10

Majiteľ ruskej súkromnej armády Vagnerova skupina Jevgenij Prigožin v sobotu večer oznámil, že jeho žoldnieri úplne obsadili dedinu Jahidne ležiacu na severozápadnom okraji mesta Bachmut v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. Informuje agentúra Reuters.

Šéf Vagnerovej skupiny kritizoval bohatých Rusov za to, že nepomáhajú vo vojne
AP

Hlásenia ukrajinskej armády však naznačujú, že dedina je stále pod ukrajinskou kontrolou. Reuters pripomína, že informácie sa nedali bezprostredne overiť.

Len deň predtým Prigožin uviedol, že vagnerovcom sa podarilo dobyť aj dedinu Berchivka, ktorá sa nachádza niekoľko kilometrov severozápadne od Bachmutu. Ukrajinský vojenský expert Oleh Ždanov medzičasom potvrdil obsadenie dediny na svojom kanáli na YouTube.

V najnovšej správe ukrajinského generálneho štábu sa však uvádza, že ruské sily v posledných dňoch podnikli niekoľko neúspešných útokov na dediny v okolí Bachmutu vrátane Berchivky. O dedine Jahidne nebola v správe v zmienka.

Podľa Reuters dlhotrvajúce obliehanie Bachmutu prinútilo Ukrajincov otvorene uvažovať o tom, či by sa ich jednotky nemali z mesta stiahnuť.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok