NHL: Fehérváry prispel asistenciou k víťazstvu Washingtonu nad Rangers. Halák vystriedal Šesťorkina

ta3 TASR
25.2.2023 22:53

Slovenský hokejista Martin Fehérváry prispel v sobotňajšom zápase NHL asistenciou k víťazstvu Washingtonu nad New Yorkom Rangers 6:3. Pripísal si 12. bod v sezóne (4+8). Jaroslav Halák vystriedal po druhej tretine v bránke hostí Rusa Igora Šesťorkina, ktorý dostal päť gólov z 22 striel, slovenský brankár inkasoval v záverečnej dvadsaťminútovke z piatich striel iba raz.

Na triumfe Washingtonu sa dvomi gólmi a dvomi asistenciami podieľal Jevgenij Kuznecov, jeho spoluhráč T.J. Oshie mal bilanciu 2+1. Capitals zastavili sériu prehier, ktorá trvala šesť zápasov.

V ďalšom zápase si Columbus poradil s Edmontonom 6:5. Domáci viedli v druhej časti už 4:0, ale Oilers manko zmazali. Rozhodla tretia tretina, v ktorej strhol víťazstvo na stranu Blue Jackets dvomi gólmi Jack Roslovic. Ten predtým nazbieral aj dve asistencie. Hosťom nepomohli ani štyri body najproduktívnejšieho hráča súťaže Connor McDavida (2+2).

NHL - výsledky

Washington - New York Rangers 6:3 /FEHÉRVÁRY 0+1 - HALÁK chytal 20 minút, inkasoval jeden gól z 5 striel/

Columbus - Edmonton 6:5