V super G zlato pre Mazeovú, Vonnovej škaredý pád

V super G zlato pre Mazeovú, Vonnovej škaredý pád
Zdroj foto: SITA
Prvú zlatú medailu si na 42. majstrovstvách sveta v alpských lyžiarskych disciplínach v rakúskom Schladmingu vybojovala Tina Mazeová. Dvadsaťdeväťročná Slovinka triumfovala v utorňajšom superobrovskom slalome žien časom 1:35,39 min.

Strieborný kov získala švajčiarska reprezentantka Lara Gutová (+0,38 s), bronz s odstupom 52 stotín sekundy Američanka Julia Mancusová. Jej krajanka, veľká favoritka na prvenstvo Lindsey Vonnová, približne v polovici trate škaredo spadla a helikoptérou ju transportovali do nemocnice.

S číslom 54 sa na trať mala vydať jediná slovenská zástupkyňa v tejto disciplíne Kristína Saalová, no organizátori pustili na trať iba 36 pretekárok a potom pre hmlu súťaž predčasne ukončili.

Tina Mazeová získala pre Slovinsko prvú medailu v rýchlostných disciplínach, všetky doterajšie cenné kovy získali pretekári tejto krajiny v točivých disciplínach. Mazeovej doteraz najlepším výsledkom na MS v super G bolo piate miesto spred štyroch rokov. V Svetovom pohári triumfovala prvýkrát v superobrovskom slalome 13. januára 2013 v rakúskom St. Antone. 

Výsledky - MS v Schladmingu (Rak.) - utorok:

super G žien: 1. Tina Mazeová (Slovin.) 1:35,39, 2. Lara Gutová (Švaj.) +0,38, 3. Julia Mancusová (USA) +0,52, 4. Sofia Goggiová (Tal.) +0,57, 5. Fabienne Suterová (Švaj.) +0,86, 6. Ilka Štuhecová (Slovin.) +0,89, 7. Daniela Merighettiová (Tal.) +0,93, 8. Viktoria Rebensburgová (Nem.) +0,94,... Kristína Saalová (SR) neštartovala, organizátori preteky predčasne ukončili

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá