Colníci v Košiciach zadržali vodiča s nelegálnymi cigaretami v aute

ta3 TASR
16.2.2023 09:40

Príslušníci finančnej správy z Colného úradu Košice zadržali vodiča, ktorého v utorok 14. februára zastavili na košickom Luníku IX. Na zadnom sedadle auta mal v dvoch krabiciach 20 000 kusov cigariet bez slovenskej kontrolnej známky. Informovala o tom hovorkyňa Colného úradu Košice Katarína Daňková.

Nelegálny obchod s cigaretami stál štát vyše trištvrte miliardy eur. Odhalili ho pri akcii Fešák
TASR - Martin Baumann (ilu)

"Vzhľadom na to, že cigarety neboli označené kontrolnou známkou a vodič nevedel preukázať pôvod ani spôsob ich nadobudnutia, vzniklo podozrenie, že za tento tovar nebola odvedená spotrebná daň, pričom únik bol vyčíslený vo výške 2 727 eur," uviedla s tým, že vyšetrovateľ Kriminálneho úradu finančnej správy vzniesol voči vodičovi obvinenie pre prečin porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru.

Daňková pripomenula vysokú pravdepodobnosť, že nelegálne vyrobené cigarety obsahujú oveľa väčšie množstvo karcinogénnych, alergizujúcich či iných škodlivých látok ako legálne vyrobené cigarety, ktoré sú samé o sebe považované za škodlivé. "Pri nelegálnych cigaretách nemožno garantovať ani kvalitu použitého papiera, filtrov či iných zdanlivo bezvýznamných súčastí cigariet," dodala.

Máš dobrý tip na reportáž?

Stiahni appku a pošli video zaujimavých udalostí z tvojho regiónu.

Zistiť viac
zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok