Ruský hokejista Ovečkin oznámil smutnú správu, zomrel jeho otec

15.2.2023 18:56

Ruský hokejista Alexander Ovečkin informoval v stredu o úmrtí otca Michaila. Klub zámorskej NHL Washington Capitals dal v utorok svojmu kapitánovi voľno, aby mohol odletieť do Moskvy po urgentnej hospitalizácii jeho otca, ktorého dlhé roky trápili problémy so srdcom. Informovali o tom zámorské weby.

Ruský hokejista Ovečkin oznámil smutnú správu, zomrel jeho otec
Foto: TASR/AP

Na druhý deň prišla správa o jeho úmrtí. "Môj otec dnes zomrel. Ďakujem všetkým za podporu, prosím o rešpektovanie súkromia mojej rodiny v týchto náročných chvíľach," napísal na instagrame Ovečkin, ktorý nehral už v utorňajšom zápase proti Caroline Hurricanes a nezahrá si proti rovnakému tímu ani v sobotu.

Ovečkin je v prebiehajúcej sezóne líder bodovania Washingtonu, na konte má 32 gólov a 22 asistencií v 54 stretnutiach. Do rodnej krajiny cestoval už počas sezóny 2008/2009, keď chcel byť s vážne chorým starým otcom. Vynechal vtedy dva zápasy.

Počas svojej 18-ročnej kariéry v NHL vynechal Ovečkin iba 48 zápasov a Capitals prehrali 25 z nich. "Celú sezónu a aj tie predchádzajúce sme museli hrať zápasy bez kľúčových hráčov. Bude nám chýbať. Sme lepší tím, keď je v zostave, ale zatiaľ ho musia nahradiť iní hráči," reagoval na absenciu kapitána tímu dánsky útočník Lars Eller.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok