Súd oslobodil Macka spod obžaloby v kauze fekálnych útokov

ta3 TASR
9.2.2023 12:38

Krajský súd v Bratislave oslobodil Martina Macka spod obžaloby v kauze fekálnych útokov. Rozhodnutie súdu je právoplatné. Informoval o tom hovorca súdu Pavol Adamčiak.

sudca.jpg
TA3

"Obžalovaného Martina M. oslobodil spod všetkých bodov predmetnej obžaloby, keďže nebolo preukázané, že žalované skutky spáchal obžalovaný," priblížil hovorca verdikt súdu. V celom rozsahu sa zrušil prvostupňový rozsudok, ktorým bol pôvodne uznaný obžalovaný za vinného.

Adamčiak ďalej uviedol, že senát viazaný právnym názorom dovolacieho Najvyššieho súdu SR plne akceptoval odvolacie námietky obžalovaného, "a preto ho spod obžaloby oslobodil".

Najvyšší súd SR ešte v júli minulého roka vyhovel dovolaniu a vrátil prípad krajskému súdu. Pôvodne dostal Macko podmienečný trest odňatia slobody vo výmere osem mesiacov so skúšobnou dobou na 14 mesiacov, tiež ochrannú liečbu.

Páchateľ útokov, ktoré sa odohrali v Bratislave v roku 2015, pristupoval k ženám zväčša zozadu a natieral ich fekáliami, prípadne na ne močil.

Kolíková reagovala

„Oslobodenie Macka vnímam ako zadosťučinenie určite pre neho samého, ale aj zadosťučinenie pre spravodlivosť. Je určite dlhá doba, aby po 7 rokoch došlo k oslobodeniu, ale som rada, že sa tak stalo, pretože po oboznámení sa s obsahom spisu som dospela k silnému presvedčeniu, že je na mieste podať dovolanie na Najvyšší súd SR, aby sa Macko oslobodil a výsledok z toho pre mňa je. Áno, prišlo to pomerne neskoro, ale mám dôveru v justíciu, že vie napraviť svoje chyby sama,“ uviedla poslankyňa Mária Kolíková.

Ešte ako ministerka spravodlivosti podala dovolanie na Najvyššom súde SR v tomto prípade.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok