Lengvarský pozorne sleduje situáciu v bratislavskej Univerzitnej nemocnici

ta3 TASR
8.2.2023 12:16

Dočasne poverený minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) je o situácii s výpoveďami zdravotníkov v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) informovaný, zatiaľ však nemá indície o hromadnom odchode. "Situáciu však, samozrejme, sledujeme," uistil minister pred stredajším rokovaním vlády.

Lengvarský pozorne sleduje situáciu v bratislavskej Univerzitnej nemocnici
TASR/Dano Veselský

"S pánom riaditeľom UNB Alexandrom Mayerom som v intenzívnom kontakte, mám informácie aj o tom, že vyše polovice zdravotníkov nevyužilo stabilizačný príspevok. Zatiaľ však nemám indikované, že by malo prísť k hromadným odchodom," uviedol minister.

Je si vedomý toho, že situáciu ovplyvňuje chystajúce sa otvorenie Nemocnice Bory. "Ešte však nevieme, v akom režime to bude, nepodala sa žiadosť o zazmluvnenie," upozornil Lengvarský.

Ak by hrozil výrazný výpadok personálu UNB, minister je pripravený situáciu riešiť. "Verím tomu, že dospejeme k výsledku, aby sa neohrozila zdravotná starostlivosť," povedal.

Univerzitná nemocnica Bratislava zaznamenala v poslednom období vyšší počet výpovedí. Ide najmä o vedúcich pracovníkov, skúsených lekárov a skúsené sestry. Uviedol to riaditeľ nemocnice Mayer v reakcii na otázku, či UNB eviduje výpovede v súvislosti so spúšťaním novej bratislavskej Nemocnice Bory. Zdôraznil, že nemocnica nových zamestnancov aj prijíma. 

Nemocnica Bory potvrdila, že s blížiacim sa termínom otvorenia eviduje vyšší záujem o prácu v nej, nemá však ísť len o zamestnancov UNB.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok