V ankete Slávik triumfovali Cmorik, Tina aj Desmod

V ankete Slávik triumfovali Cmorik, Tina aj Desmod
Zdroj foto: SITA
Skupina Desmod, spevák Peter Cmorik a speváčka Tina triumfovali v hudobnej ankete Slávik za rok 2012. Výsledky zverejnili v nedeľu večer na ceremoniáli v bratislavskej Inchebe, ktorý v priamom prenose odvysielala televízia Joj. Galavečer uvádzala dvojica Adonis Szabo a Igor Šrámek.

Nitrianska kapela Desmod na čele so spevákom Kulym sa medzi skupinami presadila už po siedmy raz za sebou. Zároveň získala aj Absolútneho Slávika za najvyšší počet hlasov. Strieborným Slávikom v ich kategórii ocenili formáciu IMT Smile, bronz získala kapela Elán. "Veľmi sa tešíme. Tá cena patrí všetkým ľuďom, ktorí podporujú našu muziku a chodia na naše koncerty," uviedol frontman skupiny Desmod.

Podľa jeho slov je však v slovenskom éteri stále málo tuzemskej tvorby. "Dúfam, že slovenskej hudby bude stále viac. Samozrejme, treba podporovať aj zahraničné pesničky, ale väčší priestor by mali dostať naše začínajúce kapely," skonštatoval.

Medzi spevákmi sa z nečakaného víťazstva radoval Peter Cmorik, pre ktorého to bol už piaty triumf, no prvý od roku 2011. Strieborného Slávika si z petržalského výstaviska odniesol Miro Žbirka a bronz vlaňajší víťaz Richard Müller.

"Priznám sa otvorene, nečakal som to. Som však za toto ocenenie vďačný a mám pocit, že prišlo v pravý čas. Teraz totiž pracujem na novom albume a myslím si, že sa mi vďaka nemu bude ľahšie dýchať," priznal sa Peter Cmorik. Spomínanú nahrávku by pritom rád vydal v máji. "Už máme nahratých pár vecí a v súčasnosti dopĺňame ešte nejaké nástroje a spevy. Bol by som rád, keby album vyšiel v máji, ale to je taký môj nezáväzný termín," dodal.

Najpopulárnejšou speváčkou sa stala Tina, ktorá dokázala obhájiť svoje vlaňajšie víťazstvo. Na druhej priečke skončila iba 17-ročná Celeste Buckingham.

Tá získala ešte jednu sošku, keď triumfovala v kategórii Objav roka. Na tretej pozícii sa medzi speváčkami umiestnila šesťnásobná víťazka tejto kategórie Zuzana Smatanová. Aj ona získala ešte jednu cenu navyše, keď sa presadila v kategórii Web roka. "Je to neskutočné a som veľmi vďačná svojim fanúšikom. Podporujú ma od začiatku cez všetko dobré aj zlé. Nesmiem zabudnúť poďakovať aj mojej mame, ktorá je mi veľkou inšpiráciou," uviedla v krátkom rozhovore dojatá Celeste.

Tú už v utorok čaká cesta do Spojených štátov amerických. "Na Slovensko sa vrátim v marci, potom v máji a asi aj v júli. Na pláne sú nejaké koncerty a jedno prekvapenie, ktoré vyjde v apríli alebo v máji. Viac však prezradiť nemôžem," dodala.

Po dve ocenenia v nedeľu večer získala aj skupina Peter Bič Project. Prvú sošku si odniesla ako Skokan roka a uspela tiež v kategórii Rádioslávik. Videoklipom roka sa stalo video k letnému hitu Žijeme len raz od Ega a Roberta Buriana, ktoré má na YouTube už viac ako 21 miliónov pozretí. Táto skladba sa stala tiež Hitom roka.

"Máme rozbehnuté rôzne aktivity a viacero dohodnutých koncertov. V máji napríklad hráme v Ľubľane na najväčšom slovinskom festivale a riešime aj Poľsko či Marseille," prezradil frontman formácie Peter Bič Project. "Okrem toho by sme chceli tento alebo budúci týždeň vypustiť skladbu Searching... ako náš ďalší singel, ku ktorému by mal vzniknúť aj videoklip," doplnil Bič.

Počas večera, ktorý niesol podtitul Intergalactic Music Awards, sa predviedli Celeste Buckingham, IMT Smile, Majk Spirit, Robert Burian, Peter Bič Project, Monkey Business či Billy Barman. Súčasťou podujatia v réžii Jeffa Minaříka bola aj pocta Mekymu Žbirkovi, ktorý na jeseň oslávil 60. narodeniny.

V rámci nej sa na pódiu predviedli Peter Cmorik a Mária Čírová (V slepých uličkách), Kuly a Zuzana Smatanová (Dr. Jekyl a Mr. Hyde), Tomáš Palonder a Dominika Mirgová (Kúp mi knihu) či Majk Spirit (Ako obrázok). Poctu zavŕšila skladba Poraď si sám a vystúpenie samotného oslávenca, ktorý v sprievode komorného orchestra Sinfonietta Bratislava pod vedením dirigenta Adriána Kokoša, zaspieval piesne Atlantída, Denisa a Mám rád.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá