Grécko progresívne zdaní výhry z hazardu

Grécko progresívne zdaní výhry z hazardu
Zdroj foto: SITA
Grécko mení systém zdaňovania výhier z hazardných hier. Krajina sa totiž snaží zvýšiť daňové príjmy z hazardných hier stávkovej spoločnosti OPAP bez toho, aby negatívne ovplyvnila jej tržby.

Podľa upravenej legislatívy, ktorá bude čoskoro predložená parlamentu, výhry hráčov monopolu OPAP budú zdanené progresívne. Výhry medzi 100 až 500 eur budú zdanené 15-percentou sadzbou, na výhry nad 500 eur vláda uvalí daň na úrovni 20 %. Výhry pod 100 eur však budú oslobodené od dane.

Týmto krokom zanikne v krajine 10-percentná rovná daň na všetky výhry, ktorú vláda ohlásila v septembri v rámci snáh o zníženie rozpočtového deficitu. Analytici kritizovali rovnú daň z výhier z hazardu. Podľa nich totiž odrádzala stávkujúcich s nižšou sumou a negatívne vplývala na tržby spoločnosti a daňové príjmy štátu.

OPAP, v ktorej štát vlastní 34-percentný podiel, je jednou z najväčších stávkových spoločností v Európe. Je tiež považovaná za "korunný klenot" v privatizačnom programe krajiny. Trhová hodnota spoločnosti predstavuje 2 mld. eur, čo ju radí na tretie miesto medzi najväčšími gréckymi spoločnosťami.

 

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá