Clooney sa ujme televízneho hitu. Režírovať bude remake francúzskeho špionážneho seriálu

Clooney sa ujme televízneho hitu. Režírovať bude remake francúzskeho špionážneho seriálu
Zdroj foto: Twitter/20 Minutes
Hollywoodska hviezda George Clooney bude režírovať remake francúzskeho špionážneho televízneho seriálu "Le Bureau des légendes" v angličtine. Informuje o tom tlačová agentúra AFP.

Nová verzia seriálu sa bude volať The Department. Jeho výroba sa začne v priebehu tohto roka. Americké médiá ho prirovnávajú k úspešnému seriálu Homeland (V mene vlasti), ktorý kombinuje prvky špionáže a geopolitiky.

"Tak ako 'Homeland' povýšil globálnu špionáž na novú úroveň, 'The Department' zavedie divákov ešte hlbšie do sveta intríg a úskokov s komplikovanými postavami, ktoré bojujú s vlastnými démonmi," uviedla americká televízna stanica Showtime.

Le Bureau des légendes bol pre francúzsku televíznu stanicu Canal+ obrovským medzinárodným hitom a predal sa do vyše 100 krajín. Ako realistický ho ocenila aj skutočná francúzska tajná služba DGSE (Generálne riaditeľstvo pre vonkajšiu bezpečnosť).

Pôvodný seriál má doteraz päť sérií (2015-2020) a spolu 50 častí. Vytvoril ho francúzsky režisér a scenárista Éric Rochant. Clooney, dvojnásobný držiteľ Oscara, predtým režíroval seriály Unscripted a Hlava 22, aj celovečerné filmy Milujte svojho zabijaka (2002), Dobrú noc a veľa šťastia (2005), Deň zrady (2011), Pamiatkari (2014) či Polnočné nebo (2020).

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá