V noci namerali doposiaľ najnižšiu teplotu tejto zimy. Ochladilo sa na takmer mínus 23 stupňov

V noci namerali doposiaľ najnižšiu teplotu tejto zimy. Ochladilo sa na takmer mínus 23 stupňov
Zdroj foto: TASR - Ján Krošlák
Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) v noci na utorok nameral doposiaľ najnižšiu teplotu tejto zimy. V Polomke klesla až na mínus 22,9 stupňa Celzia. Na takmer mínus 23 stupňov klesla aj teplota v obciach Huty (-22,8 stupňa Celzia), Oravská Polhora (-22,7 stupňa Celzia) či Brezno (-22,5 stupňa Celzia). SHMÚ o tom informuje na sociálnej sieti.

"Výrazne sa ochladilo pod vplyvom tlakovej výše so stredom západne od nášho územia. Táto výš sa v najbližšom období prepojí s výšou nad východnou Európou, čo znamená, že chladný vzduch sa u nás ešte pár dní zdrží," vysvetlil SHMÚ.

Január bol, naopak, podľa ústavu mimoriadne teplý, čo sa prejavilo aj na množstve atmosférických zrážok. "Na niektorých miestach, predovšetkým vo východných oblastiach Podunajskej nížiny, v južnej polovici stredného Slovenska a na východnom Slovensku, dosiahli mesačné úhrny zrážok rekordne vysoké hodnoty na mesiac január," ozrejmil.

Výdatné atmosférické zrážky sa vyskytli aj v prvých februárových dňoch, pričom na väčšine územia padali v tuhej forme, takže spôsobili niekde snehovú kalamitu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá