Ghanský útočník a bývalý hráč Chelsea Atsu žije. Našli ho v troskách zničenej budovy

Aktualizované:
Ghanský útočník a bývalý hráč Chelsea Atsu žije. Našli ho v troskách zničenej budovy
Zdroj foto: TASR/AP
Ghanského futbalistu Christiana Atsua, ktorý bol po zemetrasení v Turecku nezvestný, našli živého pod troskami zničenej budovy. Podľa miestnych médií ho so zraneniami previezli do nemocnice.

Bývalý hráč Chelsea Londýn či Newcastlu United pár hodín pred katastrofou skóroval za Hatayspor v zápase najvyššej tureckej súťaže proti Kasimpase. Novinár Yagiz Sabuncuoglu z denníka Vole v utorok ráno informoval, že 31-ročného krídelníka a 65-násobného ghanského reprezentanta sa podarilo po 26 hodinách vytiahnuť z trosiek. Hospitalizovali ho so zranenou pravou nohou a problémami s dýchaním.

"Dostali sme pozitívne správy. Atsua zachránili spod trosiek zničenej budovy a v súčasnosti podstupuje liečbu. Naďalej sa za neho modlime," uviedla na Twitteri Ghanská futbalová asociácia.

Už predtým dokázali záchranári nájsť jeho spoluhráčov Onura Erguna a Buraka Oksuza, Kerimovi Alicimu sa podarilo dostať spod trosiek vlastnými silami. Podľa slov Mustafu Özata, viceprezidenta a manažéra Hataysporu, však pod troskami budovy naďalej zostáva športový riaditeľ klubu Taner Savut. 

Turecko a jeho pohraničie so Sýriou zasiahlo v noci na pondelok silné zemetrasenie s magnitúdou 7,8, ktoré si spolu s dotrasmi vyžiadalo viac ako 5000 obetí na životoch. Mesto Hatay bolo takmer v epicentre otrasov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá