Najlepšie vyhliadky na zlato v kombinácii má po prvom kole Talianka Brignoneová

Najlepšie vyhliadky na zlato v kombinácii má po prvom kole Talianka Brignoneová
Zdroj foto: TASR/AP
Najlepšiu východiskovú pozíciu na prvé zlato v dejisku zjazdárskych MS si v prvej časti kombinácie vytvorili dve pretekárky. Talianka Brignoneová zašla super-G suverénne najlepšie, o 71 stotín pred Nórkou Ragnhild Mowinckelovou a Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou.

Na štvrtej pozícii pristála ďalšia Talianka Elena Curtoniová (+0,78 s). Američanka Mikaela Shiffrinová stratila na 6. priečke 96 stotín a vzhľadom na svoj slalomový kumšt sa v druhej časti (14.30h) môže tiež chystať útok na titul. 

Ani švajčiarske spolufavoritky neboli v  nevyspytateľnosti súťaže bez šance a obe si vytvorili medailové vyhliadky. Michelle Gisinová, dvojnásobná olympijská víťazka v tejto disciplíne, zašla pätnásty čas (+1,58 s) a hneď za ňou dvojnásobná majsterka sveta Wendy Holdenerová stratila na Brignoneovú 1,66 s. Obe sú výrazne lepšie slalomárky, ale Gisinová je momentálne mimo formy.

V solídnej pozícii a v prípade zlyhaní niektorých súperiek bola aj Curtoniová, kombinačné úspechy pozná z SP. Mowinckelová v dojazdovom rozhovore pre Eurosport konštatovala, že na slalom nenastúpi a aj v prípade Gutovej-Behramiovej bol predpoklad, že preteky poňala ako vítaný tréning pred špeciálnym superobrovským slalomom.  

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá