Dohady médií sa potvrdili. Reznikov ako ukrajinský minister obrany končí

5.2.2023 21:22

Oleksij Reznikov skončil podľa agentúry Reuters ako ukrajinský minister obrany. Vystriedal ho doterajší náčelník vojenskej rozviedky Kyrylo Budanov. Reznikov, ktorého úrad nedávno zasiahol korupčný škandál, prevezme inú funkciu v ukrajinskej vláde.

Dohady médií sa potvrdili. Reznikov ako ukrajinský minister obrany končí
TASR/AP

Podľa agentúry AFP o tom v nedeľu informoval poslanec ukrajinského parlamentu a predseda frakcie vládnej strany Sluha národa Davyd Arachamija. "Personálnu politiku diktuje vojna," vyhlásil Arachamija, pričom dodal: "Čas a okolnosti si vyžadujú posilnenie a preskupenie". Podľa poslanca vládnej strany Sluha národa sa takéto zmeny budú diať aj v budúcnosti. Časový harmonogram, kedy dôjde k avizovanej zmene, Arachamija neuviedol.      

Britská stanica BBC v nedeľu informovala, že poslanci vládnej strany Sluha národa sa na zasadnutí svojej frakcie rozhodli podporiť návrh na odvolanie Reznikova z postu ministra obrany. Súhlasia aj s odvolaním ministra pre strategický priemysel Pavla Riabikina. BBC poznamenala, že informácie o personálnych zmenách vo vláde nie sú oficiálne potvrdené.

Podľa zdrojov zo strany Sluha národa má parlament odobriť aj nomináciu Igora Klymenka na post ministra vnútra a Vasyľa Maľuka za šéfa SBU. Obaja sú teraz vedením týchto rezortov poverení len dočasne. AFP pripomína, že v januári boli pre korupčné škandály odvolaní viacerí štátni predstavitelia vrátane zamestnancov rezortu obrany. Podľa médií ministerstvo podpísalo zmluvy na nákup potravín za ceny, ktoré boli dvoj- až trojnásobne vyššie než sú súčasné ceny bežných potravín.

Reznikov (56) je ukrajinským ministrom obrany od 4. novembra 2021.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok