V meste na okupovanom území vybuchlo auto s policajtom, podľa Ukrajincov bol kolaborantom

V meste na okupovanom území vybuchlo auto s policajtom, podľa Ukrajincov bol kolaborantom
Zdroj foto: Twitter/ Flash news
V Enerhodare v Ruskom okupovanej časti Záporožskej oblasti na juhu Ukrajiny v piatok vybuchlo auto, jeden človek pritom prišiel o život. Oznámil to Vladimír Rogov z Ruskom dosadené oblastné správy, ktorého ukrajinské médiá označujú za kolaboranta. Meno obete Rogov neuviedol, explóziu označil za teroristický útok.

Podľa ukrajinskej agentúry Unian pri výbuchu zahynul Jevhen Kuzmin, ktorý predtým slúžil pri ukrajinskej polícii, ale po okupácii mesta prešiel na ruskú stranu. "Sila výbuchu auta v Enerhodare bola taká veľká, že nielenže rozbila okná v domoch až do deviateho podlažia, ale zničila prinajmenšom jedno ďalšie auto, ktoré stálo vedľa automobilu, čo vyletel do povetria," napísal Rogov v sociálnych sieťach bez ďalších podrobností.

Na okupovaných územiach dochádza čas od času k podobným útokom, ktorých terčom bývajú predovšetkým miestni kolaboranti a ruskí predstavitelia. Rusko na konci vlaňajšieho septembra formálne anektovalo Záporožskú oblasť, spolu s ďalšími tromi ukrajinskými regiónmi, ale fakticky jej vojská dobyli len asi 70 percent oblasti. Rusom sa podarilo okupovať Enerhodar, ktorý leží pri Záporožskej jadrovej elektrárni, Melitopole a Berďansku. Správne stredisko oblasti, mesto Záporožie, zostáva v ukrajinských rukách, ale často čelí ruskému ostreľovaniu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá