POČASIE: Premenlivá oblačnosť, na väčšine územia prehánky. Západný vietor, teplota do 8 stupňov

Aktualizované:
Premenlivá, prevažne veľká oblačnosť a na viacerých miestach prehánky do cca 400 m snehové. Ojedinele snehové jazyky a záveje. Denná teplota 3 až 8, na severe miestami -1 až 3 st. Západný až severozápadný vietor do 45, v nárazoch ojedinele okolo 65 km/h. Na horách prudký vietor až víchrica.

Situácia

Za oklúznym frontom nám v silnom severozápadnom prúdení prúdi po okraji rozsiahlej tlakovej níže nad Škandináviouť morský vzduch.

Predpoveď počasia na 01.02.2023

Prevažne veľká, miestami prechodne zmenšená oblačnosť, najmä na juhu. Na viacerých miestach sneženie alebo snehové prehánky. V polohách do cca 400 m aj dážď alebo dážď so snehom. V horských oblastiach lokálne tvorba snehových jazykov alebo závejov. Najvyššia denná teplota 3 až 8, v Žilinskom kraji, na hornom Spiši a Horehroní väčšinou -1 až 3 st. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -5 st. Prevažne západný vietor 3 až 9, na juhozápade a v Popradskej kotline ojedinele okolo 11 m/s, v nárazoch okolo 18 m/s (10 až 30, 40 km/h, nárazy 65 km/h). V Above a na Zemplíne slabý vietor. Na horách nad pásmom lesa prudký vietor až víchrica. 


Predpokladané množstvo zrážok: 
do 5, ojedinele, najmä v Žilinskom kraji, 6 až 12 mm / v polohách nad cca 500 m do 5, ojedinele, najmä v Žilinskom kraji, 5 až 15 cm snehu

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá