V pakistanskej mešite došlo k výbuchu, počet obetí stúpol na 61

V pakistanskej mešite došlo k výbuchu, počet obetí stúpol na 61
Zdroj foto: TASR/AP
Počet obetí bombového útoku samovražedného atentátnika v mešite pri policajnom veliteľstve v pakistanskom meste Pešávar stúpol na 61, oznámil v pondelok hovorca miestnej nemocnice. Informoval agentúra AFP.

Hovorca Nemocnice lady Readingovej uviedol, že hospitalizovali 60 zranených ľudí, ďalšie desiatky zranených poslali do dvoch ďalších nemocníc v Pešávare. K výbuchu došlo v pondelok počas poludňajších modlitieb, v mešite sa vtedy nachádzalo najmenej 300 ľudí. 

Silná explózia spôsobila zrútenie časti mešity. Podľa polície sa atentátnik odpálil medzi veriacimi, píše agentúra AP. Viac ako 150 ľudí utrpelo zranenia, väčšina z nich pri zrútení strechy, a mnoho z nich je vo vážnom stave, uviedla polícia.

Zatiaľ nie je jasné, ako sa atentátnikovi podarilo dostať do opevneného komplexu, v ktorom sídli policajné veliteľstvo a ktoré sa nachádza v zóne s prísnymi bezpečnostnými opatreniami. K útoku sa na sociálnej sieti prihlásil pakistanský Taliban.

Pakistanský premiér Šáhbáz Šaríf odsúdil tento atentát a prisľúbil "tvrdý zásah" proti tým, ktorí za útokom stoja. V pondelok pricestoval do Pešávaru a miestnym úradom nariadil, aby zraneným poskytli najlepšiu zdravotnú starostlivosť.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá